1
0

تغییر اسکرول بار پیش فرض قالب

بدون دیدگاه
  • انتشار : شهریور ۲۴, ۱۳۹۵ - 10:39 ق.ظ
  • نویسنده : مدیر کل

اسکرول بار به نوار کناری مرورگرها گفته می شود که در صورت پایین و بالا کردن صفحه سایت می توان از این ابزار کمک گرفت کافیه که کاربر موس رو روی اون ببره و پایین بکشه به همین شکل صفحه سایت هم پایین میاد.

بنده شخصا در سایتهای مختلفی برای ساخت این ابزار سرک کشیدم اما نتیجه یک نمونه افزونه که در همین سایت معرفی کردم و چندین اسکریپ بود که با اکثر قالب ها تداخل داشت و به سختی فعال می شد. اما برخی از دوستان تمایل دارن که بدون افزونه این امکان رو به قالب خودشون اضافه کنند. بنابر این یک اسکریپ ساده آماده کردم که کاملا تست شده !

آموزش:

ابتدا فایلی رو که در انتها قرار داده شده رو دانلود کنید:

۱- در فایل دریافتی یک پوشه قرار داره که حاوی یک فایل php هدر و یک پوشه دیگه js . محتوای فایل هدر رو کپی کنید و در بخش هدر قسمت کدهای جاوا قرار بدید دقیقا قبل از تگ <header/>

<script type="text/javascript" src="<?php bloginfo('template_directory'); ?>/js/scrolbar.js"></script>
<script>$(document).ready(function(){$("html").niceScroll({railalign:"right",cursorcolor:"#fec01d",cursorwidth:"10px",background:"",autohidemode:true,hidecursordelay:"800",cursoropacitymax:"0.7",cursorborder:"0",railpadding:{left:0,right:2}});});</script>

فایل scrolbar.js رو هم در پوشه js قالبتون قرار بدید تا فرا خوانی بشه .

این اسکریپ نیاز به فایل استایل نداره و در همون کدی که در فایل هدر قرار دادید می تونید سایز (cursorwidth:”10px”) جهت (railalign:”right”) رنگ (cursorcolor:”#fec01d”) و سایر تنظیمات رو انجام بدید.

موفق باشید

 

دانلود مستقیم
×

سـبد خـرید شـما

0 محصول
سبد خرید خالی است!