قالب خبری روزنامه جوان منتشر شد.توضیحات بیشتر
1
0

آموزش حل مشکل تداخل جی کوئری در قالب وردپرس

بدون دیدگاه
  • انتشار : تیر ۴, ۱۳۹۸ - 7:21 ق.ظ
  • نویسنده : مدیر کل

در برخی مواقع شاهد این هستیم که بعد از نصب افزونه ای خاص قالب وردپرس مان به خوبی کار نمی کند و افکت ها و قسمت هایی از قالب وردپرس سایت که توسط جی کوئری پیاده سازی شده اند به خوبی کار نمی کنند ، به عنوان مثال ممکن است اسلایدر سایت کار نکند و یا تصاویر اسلایدر زیرهم نمایش داده شوند و باعث بروز مشکل در قالب سایت مان شوند ، در اکثر موارد این مشکل به دلیل تداخل کتابخانه های جی کوئری می باشد به این معنی که طراح قالب وردپرس تان یک بار کتابخانه جی کوئری را در قالب تان فراخوانی کرده ولی پس از نصب افزونه ، چون افزونه نیز برای کارکرد خود به کتابخانه جی کوئری نیاز دارد یک بار دیگر کتابخانه جی کوئری را فراخوانی می کند به همین دلیل ۲ کتابخانه در قالب فراخوانی می شوند که باعث اختلال در عملکرد افکت ها و پلاگین ها و در نهایت از کار افتادن روال عادی کار قالب می شوند .

اما راه حل چیست ؟

ساده است تنها باید به وردپرس بفمانیم که ما قبلا کتابخانه جی کوئری را فراخوانی کرده ایم و نباید از این به بعد کتابخانه ججی کوئری در این قالب فراخوانی شود . برای این کار کد زیر را در فایل فانکشن functions.php قالب کپی می کنیم .

if (!is_admin()) {
function site_init()
{
wp_deregister_script('jquery');
}
add_action('init', 'site_init');
}

اکنون به سایت مان بازگشته و صفحه را مجددا بارگذاری می کنیم ، باید مشگل رفع شده باشد اگر همچنان سایت تان با مشگل روبرو است ، پس مشگل از تداخل جی کوئری نبوده در نتیجه به فکر چاره باشید …

این مطلب بدون برچسب می باشد.

×

سـبد خـرید شـما

0 محصول
سبد خرید خالی است!