قالب خبری جام نیوز به نسخه 5.0 بروز رسانی شد. جهت دریافت آخرین نسخه به حساب کاربری خود مراجعه نمایید.خرید محصول
1
0

کد نمایش نوشته بروز شده وردپرس در صفحه اصلی

يک دیدگاه
  • انتشار : دی ۲۲, ۱۳۹۷ - 11:27 ق.ظ
  • نویسنده : مدیر کل

یکی از نکات سئو وردپرس و سایت بروزرسانی نوشته های قدیمی با محتوای جدید است. به طور کلی بهتر است بجای ایجاد چنیدن مطلب با موضوعات مشابه که دارای درصد بالایی متن یکسان است، یک پست نوشته شود و در فواصل زمانی مختلف آپدیت صورت بگیرد. در این آموزش wordpress کد نمایش نوشته بروز شده وردپرس در صفحه اصلی و دسته بندی سایت را معرفی میکنیم تا بتوانید پستهایی که آپدیت شده را به ابتدای لیست نوشته ها بیاوید و کاربران را به بازدید از آنها دعوت کنید پس تا انتها همراه ما باشید.

کد نمایش نوشته بروز شده وردپرس در صفحه اصلی

بهترین روش برای نمایش جدیدترین مطالب به روز شده در صفحه اصلی سایت استفاده از کد میباشد.
برای نمایش پستهای آپدیت شده در ابتدای لیست مطالب صفحه اصلی سایت یا نمایش در ابتدای مطالب دسته بندی ابتدا باید حلقه وردپرس را در صفحات index.php و category.php و همچنین در صورت وجود در برگه home.php پیدا کنید. برای اینکار باید شناخت کافی با توابع مربوط به کوئری و حلقه وردپرس داشته باشید.
کدهای حلقه استاندارد وردپرس به شکل زیر میباشد.

<?php if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post(); ?>	

محتوای در این قسمت

<?php endwhile; endif; ?>

کد زیر را قبل از دستور if کپی و سپس تغییرات صورت گرفته را ذخیره کنید.
از این به بعد بعد از بروزرسانی نوشته ها میتوانید با مراجعه به صفحه اصلی سایت آنها را در ابتدای لیست مشاهده کنید.

<?php query_posts($query_string .'&orderby=modified&order=desc'); ?>

در توضیح کد بالا میتوان گفت که وردپرس به شکل پیشفرض مطالب را بر اساس id مرتب و نمایش میدهد در کد بالا با تغییر متغییر orderby به modified حلقه وردپرس را میفهمانیم که از این به بعد بجای ای دی از تاریخ بروزرسانی نوشته برای مرتب سازی مطالب استفاده کند.
کد نمایش تاریخ آپدیت شدن در مطلب

حال که نوشته مان را آبدیت کرده ایم با استفاده از تابع the modified date تاریخ بروز رسانی پست را در نوشته نمایش میدهیم تا کاربران متوجه انتشار نسخه جدید پست شوند. ابتدا توسط دستور شرطی if بررسی میکنیم که مطلب بروز شده یا خیر و اگر بروز رسانی صورت گرفته بود تاریخ آن در کوئری یا ادامه مطلب نمایش داده میشود.

<?php if(get_the_modified_date() != get_the_date()){ echo'تاریخ بروزرانس:'; the_modified_date('d M y'); } ?>

نمایش آیکون بروزرسانی برای مطالب آپدیت شده وردپرس

ترفند دیگری که در هنگام طراحی قالب وردپرس میتوان در انواع کوئری برای نوشته های اپدیت شده بکار برد، نمایش آیکون در کنار عنوان نوشته میباشد به عنوان مثال میتوانیم در لیست مطالب محبوب، نوشته های تصادفی، جدیدترین مطالب دسته خاص وردپرس و … از این ترفند استفاده کنیم. برای این منظور کد زیر را در کوئری وردپرس تان استفاده کنید و برای کلاس wp-qaleb ایکون دلخواه را در نظر بگیرید.

<?php if(get_the_modified_date() != get_the_date()){echo'<div class="wp-qaleb"></div>';} ?>

قطعه کد بالا را میتوانید قبل از تابع عنوان the_title در کوئری استفاده کنید. در همینجا آموزش استفاده از کد نمایش نوشته بروز شده وردپرس به پایان میرسید، جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تابع تاریخ بروزرسانی به برگه the modified date در کدکس codex وردپرس مراجعه کنید.

 

  1. سلام.
    بسیار ممنونم از آموزشتون.
    سوالی داشتم در مورد اینکه در برخی از سایت ها دیدم که نوشته های جدید ، بصورت خودکار برچسب “جدید یا new” میخوره. مثلا نوشته ها تا ۷ روز پس از انتشار این برچسب رو داشته باشه و بعد اون برداشته شه. کمکی در این مورد میکنید؟ سپاس

×

سـبد خـرید شـما

0 محصول
سبد خرید خالی است!